Na stránkách společnosti @OnLeaks byly nyní zveřejněny další informace o chystaných smartphonech Sony Xperia XA2 a Xperia XA2 Ultra. Můžete se je nyní blíže prohlédnout díky videu a poskytnutým obrázkům.

Hned na první pohled je vidět rozdíl ve velikosti. Sony Xperia XA2 přichází s 5,2-palcovým displejem. Z této dvojky tedy bude větším sourozencem Sony Xperia XA2 Ultra s 6-palcovým displejem.

Mnoho výrobců se nyní zaměřují na bezrámečkový design, ale u těchto modelů to nevypadá na splynutí s proudem. Například horní část rámečku se zdá být poměrně široká. Ve vrchní části je zřejmě umístěna přední kamerka a úplně nahoře je USB-C port a 3,5mm audio jack.

Snímač otisků prstů je umístěn pod hlavní kamerou na zadní části zařízení a pod ním je ještě logo. Na pravé straně telefonů je umístěna kolíbka pro ovládaní hlasitosti a tlačítko pro zapnutí/ vypnutí. Levá strana je překvapivě prázdná.

Specifikace

Z předchozích zpráv vyplývá, že Sony Xperia XA2 bude vybavena procesorem Snapdragon 630 s 3 GB RAM a 32 GB vnitřní pamětí. Co se týče kamerové výbavy, tak dle posledních vyjádření by mělo přijít toto zařízení s 21 MP zadním fotoaparátem a 8 MP přední selfie kamerou.

Naproti tomu Sony Xperia XA2 Ultra by měla být poháněna procesorem Snapdragon 630 s 4 GB RAM a 64 GB vnitřní pamětí. Stejně jako jeho sourozenec by měl mít i model Ultra 21 MP zadní kameru. Přitom přední selfie kamera by měla být o něco lepší a sice podle GFXBench se bude jednat o duální kameru z nichž jedna bude 16 MP. Tyto telefony pravděpodobně poběží na operačním systémem Android 8.0 Oreo.

Video

Fotogalerie

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.