Přestože je společnost HMD Global pověstná rychlým uvolňováním aktualizací na všechny své telefony, jejich Nokia 2, jakožto nejlevnější telefon z celé řady, dostává bezpečnostní Google záplatu až nyní. Ta byla uvolněna už koncem prosince/decembra loňského roku.

Je to dost možná dáno i tím, že aktualizace jsou uvolňovány postupně a trvá i několik týdnu, než se dostanou na telefony na všech trzích. Nejnovější bezpečnostní záplata má velikost 88 MB, takže je zřejmé, že se opravdu jedná jen o opravu některých chyb bez dalších vylepšení.

Ovšem podle slov generálního ředitele HMD, Juho Sarvikase, by i Nokia 2 měla být aktualizována na Android Oreo a všechny stávající přístroje by měly dostávat updatovou podporu minimálně po období dvou roků.

Pokud společnost tento slib dodrží, bude jedním z mála výrobců, kteří skutečně pravidelně aktualizují svá zařízení a dost možná se u Nokií dočkáme i aktualizací na Android P, až bude k dispozici.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.