Vypadá to, že společnost Meizu pravděpodobně přerušila nebo dokonce i ukončila sérii MX. K tomuto závěru jsme došli, díky vývoji situace kterou pozorně sledujeme. Poslední model této řady MX6 byl vydán v červenci 2016 a to je již dost dlouhá doba. O jeho nástupci MX7 se hodně mluvilo, ale jak se říká „sliby chyby“.  Nejdřív měl vyjít v červenci/ júli 2017, potom v říjnu/októbri téhož roku, ale nyní je ticho po pěšině.

To čím společnost Meizu nyní žije, je příprava na oslavy 15. výročí od založení firmy, které připadá na březen/marec 2018. K této slavnostní příležitosti se chystá vydat výroční smartphone Meizu 15 Plus. Proto mnozí došli k závěru, že už žádný další MX model nebude. Možná je to, ale předčasná spekulace, protože samotní výrobci nevydali žádné řádné oficiální prohlášení ohledně pokračování či ukončení série MX.

Co se týče modelu MX6 je zatím stále v prodeji (v Čechách za cenu zhruba 6000 Kč). Od jeho oficiálního vydání už uběhlo 18 měsíců a to je hodně dlouhá pauza. Většinou se další nástupce objeví záhy. Pokud by se společnost Meizu přece jenom rozhodla vydat další model v této řadě, bylo by to překvapivé.

Pokud jde o malou rekapitulaci, tak v řadě MX vyšel jako první MP3 přehrávač s označením MX, poté následovaly chytré telefony s tímto označením. Mezi nimi zvláště vynikal MX4.

Meizu 15 Plus

Výroční chytrý telefon Meizu 15 Plus by měl přijít s „full-screen“ displejem, takže tu budeme mít další telefon s velmi tenkými rámečky. Celkově se objeví v zaoblených tvarech. Dále by měl být vybaven procesorem Snapdragon 660, ale taky může obsahovat čipovou sadu Snapdragon 835. Jeho vydání se očekává v prvním čtvrtletí tohoto roku. Jeho cena by se měla pohybovat u základní verze okolo 430 dolarů.