Ohodnoťte článek

Telefon OnePlus 5T se objevil jako konkurent telefonů, které lze odemknout skrze skener obličeje. Společnost již loni slibovala, že stejnou funkci bude podporovat také OnePlus 5, který však nejdříve bude muset být aktualizován.

Funkci Face Unlock najdeme hlavně u telefonů s Full-screen designem, u kterých bylo nutno v souvislosti s velkou obrazovkou přemístit snímač otisků na zadní stranu. To však nemusí všem uživatelům vyhovovat.

Po prosbách fanoušků OnePlus potvrdil, že funkci Face Unlock bude rozšiřovat i na své starší přístroje. Funkce však musí projít nejdříve testováním a proto OnePlus 5 dostává v pořadí třetí beta verzi aktualizace, která by měla vychytat všechny mouchy a pomoci odladit stabilní verzi.

OnePlus 5

Ve srovnání s FaceID od Apple by měla funkce Face Unlock pracovat rychleji, ovšem není tak zabezpečená jako ta „jablečná“, takže ji nebude možno používat například pro ověřování plateb a podobně.

Jistou výhodou by mohlo být i to, že v případě, kdy po pěti pokusech nebude telefon skrze Face Unlock odemknut, funkce se deaktivuje a bude nutno použít snímač otisků.

Aktualizace je distribuována postupně, takže bude chvíli trvat než bude dostupná pro všechny OnePlus 5 telefony. Uživatelé, kteří již aktualizovali svůj telefon předchozími verzemi, dostanou třetí beta verzi via OTA. Ostatní budou muset aktualizovat manuálně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.