V HMD Global už mají v podstatě nalajnovanou sestavu telefonů pro rok 2018 zahrnující vlajkový model Nokia 9, inovovanou Nokia 6 (2018) nebo případně remake Nokia 3310 s podporou 4G, jak jsme ostatně nedávno informovali. Ale i když se stále teprve čeká na oficiální potvrzení Nokia 9, tak už po internetu kolují zaručené zprávy a spekulace ohledně příštího prémiového kousku z jejich dílny – Nokia 10.

Dnes k ním z čínských zdrojů doputoval seznam s daty vydání jednotlivých telefonů s procesorem Snapdragon 845 a jediným zástupcem HMD Global je na něm právě Nokia 10. A pokud máme časové ose věřit, tak by se na trh měla dostat zhruba v srpnu. Použití Snapdragonu 845 je logickým krokem, protože tento procesorem bude hlavním hnacím motorem pro většinu vlajkových lodí v příštím roce. K zamyšlení je tak spíše fakt, že dosud nevydaná Nokia 9 ho mít nebude ačkoli bude postavena proti telefonu jím vybaveným. Což svádí k domněnce, že se očekával příchod Nokia 9 mnohem dříve než v lednu…

Ale zpět k jejímu nástupci. Kolo spekulací ohledně Nokie 10 se teprve pomalu začíná roztáčet a tak prozatím toho o přesném vybavení není mnoho známo. Jako o jasné věci se hovoří pouze o vylepšeném fotoaparátu s optikou Carl Zeiss a displeji s poměrem stran 18:9. Uvidíme jak dopadne rozhodování o čtečce otisků prstů/ Face ID, ale na to bude mít určitě také vliv rychlost a úspěšnost vývoje technologií pro čtečky přímo pod displejem. Každopádně budeme vývoj ohledně Nokie 10 pozorně sledovat a našemu ostřížímu zraku jen tak něco neuteče.