Displeje s poměrem stran 18:9 lze považovat za jakýsi módní výkřik roku 2017. Ovšem tato velká zobrazovadla najdeme většinou u přístrojů z hihg-end segmentu. V posledních měsících se tento trend začíná rozšiřovat i mezi telefony střední třídy a dokonce to vypadá, že Alcatel 3C bude prvním zástupcem ze segmentu low-cost.

Alcatel 3C je jedním z mnoha telefonů, které společnost TCL plánuje představit v několika nejbližších měsících a podle výpisu specifikací to bude přístroj, který nám průvan v peněžence rozhodně neudělá, přestože bude mít obrazovku 18:9.

Telefon bude mít 6 palcový IPS displej s rozlišením 1440×720 pixelů. Jako procesor zde byl použit čtyř jádrový MT8321 s taktem 1,3 GHz a poněkud postarší GPU Mali-400. Ten doplní 1 GB RAM a 16 GB ROM, kterou bude možno dále rozšířit.

Alcatel 3C

Na pozicích fotoaparátů neočekávejme nic velkého. Hlavní kamera je 8 MPix s interpolací na 13 MPix a LED bleskem. Přední fotoaparát má rozlišení 5 MPix a je také interpolován, a to na 8 MPix, LED blesk chybět nebude.

Mezi to lepší vybavení patří baterie s kapacitou 3000 mAh, snímač otisků prstů a sloty pro tři karty, tedy dvě nanoSIM karty a jednu microSD kartu. Ač tato konfigurace vypadá docela dobře, absence LTE připojení už tak dobrá není.

Vzhledem k tomu, že každé zboží si svého kupce najde, lze to předpokládat i u Alcatel 3C, který se v Evropě začne prodávat koncem prvního kvartálu 2018 za cenu příjemných 130 Euro.