Některé z funkcí mobilních telefonů jsou dnes považovány za standard, jako například snímač otisků a přibývají i funkce nové, jako ID obličeje. Naopak, některé technologie, které jsou tak trochu opomíjeny se začínají vracet. Mezi ně bychom mohli zařadit třeba NFC. Společnost Oukitel hodlá svůj Oukitel K10 vybavit vším výše zmíněným.

My se dnes zaměříme na NFC (Near Field Communication) technologii, kterou bude Oukitel K10 podporovat.

NFC lze využít mnoha způsoby, a to bezdrátově. S platformou Android Pay je NFC schopno proměnit telefon na bezkontaktní platební kartu. Lze také via NFC kontrolovat zůstatky na kartě, potažmo i na kartách jiných.

Může také fungovat pro přenos dat, a to rychleji než Bluetooth. Nebo posloužit i místo tramvajenky nebo jako vstupenka na stadion. Jak konkrétně NFC funguje u Oukitel K10 uvidíme v následujícím videu.

Oukitel K10, samozřejmě, není jen o NFC. Hlavním tahákem je úctyhodná 11000 mAh baterie. K další parametrům patří procesor Helio P23, 6 GB RAM, 64 GB ROM, duální fotoaparát 21 MPix + 13 MPix. Displej bude mít úhlopříčku 6 palců s poměrem stran 18:9. Operačním systémem bude Android 7.1.1.

Oukitel K10 by se měl na trhu objevit v lednu/januári a bližší informace o něm snad brzo najdeme na oficiálních stránkách společnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.