Xiaomi dokázalo ovládnout trh s powerbankami v roce 2016 a dá se velmi pravděpodobně i předpokládat podobný úspěch s nejvíce prodanými kusy letos. Tento rok už jsme se dočkali několika nových modelů, ale ten poslední si čínský gigant schoval skoro až na konec roku. Nová Xiaomi Mi PowerBank 2 má kapacitu 10.000 mAh, dva USB porty a vylepšené funkce, to vše za pouhých 12 dolarů, i když samozřejmě se jedná o cenu na domácím trhu.

Stejně jako verze Mi PowerBank 2 s jedním USB portem se jedná o velmi hezky vypadající kousek vyrobený z hliníkové slitiny a Xiaomi se opravdu podařilo srazit i rozměry na minimum. Uvnitř je pak schovaná 10.000 mAh baterie s reálnou výstupní kapacitou 6500 mAh a podporou široké škále nabíjecích protokolů. Každý ze dvou USB portů zvládne 5V/2.4A, takže současně nabíječka zvládne na výstupu 15W.

Dostalo se i na podporu rychlo-nabíjení a mezi podporovanými najdeme i 12V/1.5A a 9V/2A, takže není problém z jednoho USB portu samostatně dostat až 18W, což už je velmi dobré. Samozřejme je powerbanka i plně vybavena všemožnými ochranami proti přehřátí, zkratu a asi miliónu dalších potenciálních problémů. Uvidíme za kolik peněz se bude Xiaomi Mi PowerBank 2 dual USB prodávat u nás, protože se určitě jedná o další prodejní hit na příští rok.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.