Když se hovoří o hlavních výhodách a unikátním vybavení nového iPhone X, tak přijdou na přetřes hlavně dvě věci v porovnání s vlajkovými modely konkurence. Samozřejmě nejprve opravdu skoro bezrámečkový displej rozlezlý přes celý přední panel a potom funkce Face ID rozpoznávání obličeje k odemčení telefonu. Face ID je bez diskuze nejpokročilejší a nejlepší varianta tohoto rozpoznávání mezi současnými telefony a nikdo se jí prozatím nedokázal přiblížit. Prvním opravdovým vyzyvatelem by se tak měl možná stát až OnePlus 6.

Podle serveru Android Marvel by totiž měl OnePlus 6 také dostat do vínku velmi pokročilý systém rozpoznání tváře, který by se měl konečně jablečnému produktu minimálně vyrovnat. Už OnePlus 5T má slušný základ, ale ten k rozpoznávání používá pouze přední fotoaparát a problémem jsou tak horší světelené podmínky. IPhone X to u Face ID řeší pomocí infračerveného senzoru a podobné řešení by měl zvolit i OP6 s infračerveným modulem a rozpoznáváním hloubky pole.

Vývoj a produkční ceny pro opravdovou Face ID technologii nejsou levnou záležitostí, ale pokud se OnePlus podaří dotáhnout tuto technologii do zdárného konce, tak se určitě investované prostředky vyplatí. A OP6 bude jako obvykle nabitý nejvýkonnějších hardwarem, protentokrát například 8 GB RAM a Snapdragonem 845, takže se pravděpodobně dočkáme opět velmi povedeného kousku. No, už aby tu byl.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.