Když se hovoří o hlavních výhodách a unikátním vybavení nového iPhone X, tak přijdou na přetřes hlavně dvě věci v porovnání s vlajkovými modely konkurence. Samozřejmě nejprve opravdu skoro bezrámečkový displej rozlezlý přes celý přední panel a potom funkce Face ID rozpoznávání obličeje k odemčení telefonu. Face ID je bez diskuze nejpokročilejší a nejlepší varianta tohoto rozpoznávání mezi současnými telefony a nikdo se jí prozatím nedokázal přiblížit. Prvním opravdovým vyzyvatelem by se tak měl možná stát až OnePlus 6.

Podle serveru Android Marvel by totiž měl OnePlus 6 také dostat do vínku velmi pokročilý systém rozpoznání tváře, který by se měl konečně jablečnému produktu minimálně vyrovnat. Už OnePlus 5T má slušný základ, ale ten k rozpoznávání používá pouze přední fotoaparát a problémem jsou tak horší světelené podmínky. IPhone X to u Face ID řeší pomocí infračerveného senzoru a podobné řešení by měl zvolit i OP6 s infračerveným modulem a rozpoznáváním hloubky pole.

Vývoj a produkční ceny pro opravdovou Face ID technologii nejsou levnou záležitostí, ale pokud se OnePlus podaří dotáhnout tuto technologii do zdárného konce, tak se určitě investované prostředky vyplatí. A OP6 bude jako obvykle nabitý nejvýkonnějších hardwarem, protentokrát například 8 GB RAM a Snapdragonem 845, takže se pravděpodobně dočkáme opět velmi povedeného kousku. No, už aby tu byl.