Pamatujete si ještě na značku Zopo ? Před pár lety se jednalo o jednoho z nejpopulárnějších menších čínských značek telefonů a jejich modely byly prostě všude. Pak se po nich slehla zem a vypadalo to na masivní ústup ze slávy a možná i potenciální finanční problémy . To se evidentně podařilo odvrátit, protože Zopo jsou zpět ve hře a jejich novinkový kousek Zopo P5000 sice neoslní, ale je dobré vidět tuto značku reálně zpět mezi živými.

Zopo P5000 se poprvé představilo na veletrhu IFA v Berlíně v září spolu se sourozencem Z5000, ale na náš radar se tento telefon dostal dnes, díky unboxing článku na mateřské Gizchině. Takže co tak můžeme od Zopo P5000 čekat ? Po designové stránce to vypadá na velmi povedený telefon, který se samozřejmě veze na vlně moderny s kovovým tělem a velkým 5.99-palcovým IPS displejem s HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9

Malý zmatek pak nastane při pohledu na hardwarové vybavení, protože jako procesor je uveden „Mediatek MT6750T Helio P10“ což jsou v reálu dva zcela odlišné procesory (Helio P10 je oficiální MT6755). Ale při pohledu na výpis osmi jader taktovaných na 1.5 GHz to vypadá spíše jako chyba a uvnitř tak s největší pravděpodobností bude MT6750T. Doplní ho pak 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti.

Na slušné úrovni by měl být i duální zadní fotoaparát s 13 Mpix senzorem Sony IMX258 a sekundárním 5 Mpix kouskem plus selfie 16 Mpix Samsung kamerka se softlight bleskem. Baterie bude také nadprůměrná s kapacitou 5000 mAh, telefon bude mít dva SIM sloty, USB Type-C port, zadní čtečku otisků prstů, Android 7.0 Nougat a pro našince zásadní podporu LTE pásem včetně Band 20.

Kamenem úrazu se může ale velmi jednoduše stát cena, protože na oficiálním ZOPO obchodě je telefon k nalezení za velmi problematických 269 dolarů, což rozhodně neodpovídá vybavení a celkové hodnotě. Takže jsem velmi zvědav jak si Zopo s tímto kusem reálně povedou v prodejích.