Čínský trh s dostupnými a kvalitními levnými notebooky a 2-v-1 konvertibly nabírá v poslední době na obrátkách a není problém pořídit velmi dobré kusy za velmi zajímavé ceny. Ať už hovoříme o premiantech typu Xiaomi Air či snaživcích typu Chuwi LapBook, CoreBook nebo Jumper EZpad 3 Pro. Do této skupiny se hodlá už za pár dnů zařadit i Teclast, který pustí na trh solidně vypadající modely Teclast F6 Pro a F7.

Zajímavějším bude rozhodně model F6 Pro s 13.3-palcovou dotykovou IPS obrazovkou otočnou až o 360 stupňů, procesorem Intel Core M3-7Y30, 8 GB RAM a 128 GB SSD diskem + extra M.2 SSD slotem. Konstrukce a design vypadají kvalitně a líbivě, vybavení bude také slušné se 2 x USB 3.0 porty (jeden bude USB Type-C), ac Wi-Fi, Bluetooth 4.1, čtečkou otisků prstů a podporou stylusu. Zpracování by mělo být z hliníkové slitiny a váha pouhých 1.37 kg. To vše vypadá velmi lákavě, ale problémem se může stát cena, protože prozatím je F6 Pro k najití nejlevněji v předprodejích za zhruba 600 dolarů. A to není zrovna málo v porovnání s konkurencí.

Druhým modelem pak bude Teclast F7, který ale vypadá, že mírně zaspal dobu, protože jde o 14-palcový FullHD kousek s procesorem Intel Celeron N3450 platformy Apollo Lake, 6 GB RAM, 64 GB eMMC paměti, M.2 SATA3 SSD slot, 2 x USB 3.0 porty a 46 Wh baterii. Opět se příliš nechce věřit cenám nastřeleným e-shopy, protože zhruba 350 dolarů opět není žádná velká láce. Takže bych si počkal na oficiální vydání a nastavení cen, protože se současnými cenami nebudou podle mého modely příliš konkurenceschopné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.