Nové modely řady Redmi spatřily světlo světa už 7. prosince a Redmi 5 a 5 Plus byly pro fanoušky značky poměrně překvapením. Nárůst úhlopříčky u původně malých Redmi modelů hned zavdal příčinu ke spekulacím ohledně budoucnosti řady Redmi Note . A dnes přispěl se svojí špetkou do mlýna super moderátor oficiálního MIUI fóra a jeho informace vypadají poměrně nevesele.

Podle nich by totiž Xiaomi mělo řadu Note alespoň pro současnou generaci zrušit a pozici levného „většího“ modelu by tak mělo zaujmout právě 5.99-palcové Redmi 5 Plus. Sice necituje žádné konkrétní zdroje, ale jedná se přece jen o člověka obeznámeného poměrně do hloubky se Xiaomi a vnitřním chodem firmy. Navíc by všemu napovídalo až extrémní mlčení zástupců Xiaomi ohledně možného vydání Note, které je už opravdu dlouhé a podezřelé.

Nastal tak čas vyvěsit černé prapory a vyhlásit celonárodní smutek ? Osobně bych ještě počkal, protože jde samozřejmě o spekulativní neověřené informace a musí se tak brát s rezervou. Z mého pohledu kompletní zrušení slavné značky moc smysl nedává a zavánělo by zahazováním pracně budované pověsti a reputace. Zdržení Redmi Note a minimum informací se dá vysvětlit i čekáním na dostupnost nových Snapdragonů, takže se Redmi Note 5 pořád ještě můžeme dočkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.