Návrat značky Leagoo do levných vod mobilního trhu se nazývá Leagoo M9 a předprodeje tohoto telefonu začnou právě včas, aby se ještě vešly do vánočního shonu. Ačkoliv se jedná opravdu o velmi jednoduchý a levný telefon, tak jsou tvůrci přesvědčeni, že nabízí i několik vychytávek, které dokáží zaujmout. Možná se jim to podaří hlavně cenou, protože pro začátek předprodejů bude telefon k mání dokonce ještě s extra 20 % slevou.

Leagoo M9 může nabídnout 5,5-palcový IPS displej s poměrem stran 18:9 krytý ochranným sklem Gorilla Glass 3, ale na druhou stranu pouze dietním rozlišením 1280 x 640 pixelů. Tady je bohužel vidět ultra levný původ přístroje. Ale zase se třeba dočkáme hned čtveřice fotoaparátů, přední duo 5 Mpix + 2 Mpix má světelnost f/2.4 a dostane i LED blesk, zadní hlavni kombo má rozlišení 8 Mpix + 2 Mpix a disponuje stejnou světelností a hned dvojitým LED bleskem.

Uvnitř pak najdeme nesmrtelný levný procesor MT6580T, 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti, takže opravdu jen to nezbytné minimum pro běžné používání. Alespoň má telefon rychlou zadní čtečku otisků prstů se samostatným ISP čipem, nebo solidní 2680 mAh kapacitu LG baterie, která by při energetické nenáročnosti hardwaru mohla docela vydržet.

This slideshow requires JavaScript.

Leagoo M9 jde na trh jako první ultra levný telefon s poměrem stran 18:9 a 4 fotoaparáty vůbec a výrobce hodlá první prodeje podpořit i extra slevou v předprodejích. Jedná se o plných 20 % a tak telefon najdete například na Aliexpressu jen za 59.99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.