V lednu/januári vypukne jako každoročně v americkém Las Vegas veletrh Consumer Electronics Show (CES) a jako koncem každého roku se i letos na něj začínají chystat všichni ti, kteří tam budou předvádět novinky pro rok 2018.

Mezi vystavujícími nebudou chybět ani jihokorejské společnosti Samsung a LG, které však zcela překvapivě nebudou prezentovat své top modely, ale ukáží světu telefony střední třídy. Od Samsungů to budou konkrétně přístroje Samsung Galaxy A8 a A8 Plus a LG předvede LG K10.

O Samsung Galaxy A8 a A8 Plus se tvrdí, že nabídnou některé parametry jako Galaxy S8 a S8 Plus. Očekává se, že budou mít Infinity displej s poměrem stran 18:9. Měly by podporovat funkci Split View a Pop-Up-View.

Na druhou stranu od novinkového LG K10 bychom celoplošný displej údajně očekávat neměli. Měl by mít úhlopříčku 5,3 palce s Full HD rozlišením. Není jasné, jaký procesor tu bude použit, ale očekávají se 3 GB RAM a 32 GB ROM.

Podle těchto informací to tedy vypadá, že CES se nedočká představení vlajkových lodí Samsung a LG, přestože podle se proslýchá, že Samsung by mohl Galaxy S9 a S9 Plus představit neoficiálně, jen pro vybranou skupinu investorů. Toto ovšem také není nijak potvrzeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.