Nový Oukitel K6 dorazí na trh už poměrně záhy a dnes pro vás máme nové hands-on video k tomuto nadějnému telefonu pěkně přímo od výrobce. Takže se můžeme přesvědčit, že K6 je na první pohled velmi vyvážený kousek se vším všudy a mohlo by se tak jednat o potenciální prodejní hit. Takže co to vlastně může nabídnout ?

Pro začátek rozhodně nepůjde o žádného ošklivce, protože telefon bude mít lesklý zrcadlový zadní kryt a ke kvalitě konstrukce určitě přispěje i celokovové zpracování ze zinkové slitiny. Velký 6-palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 18:9 je dnes už také lepším standardem. Měly by se také jednat o vůbec první telefon s novým procesorem Helio P23, který reálně dorazí na trh a jsme tak docela zvědavi jak si povede, protože papírově rozhodně nevypadá zle. A v kombinaci se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti by měl být solidním základem na kterém se dá stavět.

A Oukitel se stavět evidentně nebojí, protože se dočkáme například hned čtveřice fotoaparátů, zadní 21 Mpix + 8 Mpix kombo dostane senzor Samsung 3P3 IC a podporu PDAF, přední duo pak nabídne 13 Mpix + 8 Mpix rozlišení. A jako správný člen řady „K“ bude mít telefon i pořádnou baterii, konkrétně s kapacitou 6300 mAh, extra rychlým nabíjením 5V/3A a exkluzivní technologií nabíjení FPC.

Odemykání telefonu rozeznáním obličeje je v těchto dnech asi nejvíce omílaná technologie u mobilních telefonů a tak samozřejmě varianta Face ID nemůže chybět ani zde. Pro nás skeptiky je však naštěstí k mání i tradiční odemykání otiskem prstu. K6 bude moci nabídnout i NFC čip, takže mávání telefonem nad terminálem k platbě pomocí Android Pay se stane vaším denním chlebem. Jen škoda, že telefon má z výroby jen Android 7.1 Nougat jako OS, ale Oreo by nemělo být ani tak daleko.

Ještě než se Oukitel K6 dostane do prvních prodejů, tak je na stránkách výrobce k nalezení malá soutěž a aktivity, kde můžete vyhrát například jeden K6 zcela zdarma, kupóny na 50 % slevu nebo předprodejové $70 slevové kupóny pro každého. S nimi telefon pořídíte za 199.99 dolarů, takže se určitě na stránky soutěže a aktivit mrkněte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.