Nový tablet společnosti Huawei by měl nést označení Mediapad M5 a podle všeho by se měl objevit z kraje příštího roku. Tyto úvahy vycházejí z toho, že tablet získal Bluetooth certifikaci.

Možná se ptáte, kam se poděl tablet s označením M4, když posledním modelem by loňský Mediapad M3. Vysvětlení je jednoduché. Stejně jako u nás je 13 považována za nešťastné číslo, v Číně je to 4. Spousta čínských výrobců proto v modelových řadách přeskakuje „čtyřkové“ označení.

Podle certifikačního listu bude Huawei Mediapad M5 podporovat Bluetooth 4.2 a bude mít displej s úhlopříčkou 8,4 palce, podobně jako jeho předchůdce. Rozlišení displeje by také mělo být stejné, tedy 2560×1600 pixelů.

Huawei Mediapad M5

O celkovém designu se toho příliš neví, ale předpokládá se, že použitým materiálem bude hliník. Na postu procesoru pak nalezneme osmi jádrový Kirin 960 s  pravděpodobně 4 GB RAM. Operačním systémem by měl být Android 8.0 Oreo.

Společnost Huawei sice zatím oficiálně existenci Huawei Mediapad M5 nepotvrdila, ale jeho prezentace by mohla proběhnout na veletrhu CES 2018 v Las Vegas, kde by měly být představeny také Huawei Mate 10 a Mate 10 Pro pro americký trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.