Rok 2017 se dá určitě nazvat rokem bezrámečkovým modelů s displejem roztaženým ideálně přes celou přední stranu telefonu. Pionýrem tohoto přístupu se stali v Samsungu, ale i menší značky si velmi rychle tento design osvojily. A některým rozhodně neschází ambice, protože Bluboo se dnes nechali slyšet, že chtějí v roce 2018 nabídnout alternativu k Samsungu S9 se svým vlastním kusem Bluboo S9.

A hned si zahráli i na vizionáře, protože poslední zprávy o Samsungu S9 hovořily o redesignu umístění zadní čtečky otisků prstů, aby se vrátila na osu telefonu pod čočky fotoaparátů. A podle Bluboo je toto řešení jen logické, protože oni ho přece už před měsícem použili u svého modelu Bluboo S8+ vydaného před měsícem. Ten je teď mimochodem zrovna ve slevě, pokud by to někoho zajímalo.

Plánované Bluboo S9 bude ale trochu jiná liga a tvůrci ho plánují vybavit vcelku zajímavým hardwarem. Displej bude samozřejmě opět s poměrem stran 18:9, ale mělo by jít o ohebný OLED s poměrem displeje k tělu telefonu celých 91 %. Telefon by měl pohánět deseti-jádrový procesor Helio X30 vyráběný 10nm procesem a doplněný 6 GB nebo dokonce 8 GB RAM a 128 GB vnitřní pamět. Selfie přední kamerka bude mít rozlišení 12 Mpix a vzadu nás pak čekají duální 16 Mpix Sony senzory. A na seznam specifikací by se měl vejít i Face ID a Android 8.0 Oreo pěkně hned z výroby.

Bluboo S9 by mělo být k dostání ve čtyřech barevných variantách a více detailů bude snad už brzy zveřejněno na jejich stránkách. Reálné datum vydání bude ještě asi poměrně vzdáleno a hlavně jsme zvědavi na cenu, protože od té se bude odvíjet konkurenceschopnost tohoto kousku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.