Člověk by si myslel, že při objemu a záběru čínské produkce elektroniky by neměl být problém sehnat solidní tablet s Androidem. To se ovšem velmi mýlíte, protože Androidí tablety jsou už poměrně dlouho u čínských výrobců v nemilosti, zejména ty menší. Takže každý nový kousek vítáme s otevřenou náručí, stejně jako připravovaný Chuwi Hi9, který by se měl dostat na trh do konce prosince.

Od čínských Chuwi jsme v poslední době viděli mnoho Windows laptopů, konvertiblů, případně dualboot kousků, ale tohle bude opravdu čistě a výhradně zařízení s Androidem, konkrétně pak verzí 7.0 Nougat. Chuwi Hi9 bude mít 8,4-palcový plně laminovaný OGS JDI displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů (tedy poměr stran 16:10) a 2.5D zakřiveným sklem a oblými hranami.

Co se týče hardwarového vybavení, tak se u Hi9 dočkáme čtyř-jádrového procesoru MT8173 taktovaného na 1.9 GHz spolu s grafikou PowerVR GX6250, 4 GB LPDDR3 RAM, 64 GB eMMC 5.1 vnitřní paměti, microSD slotu a 5000 mAh kapacity baterie. Sice se nedočkáme HDMI výstupu, ale člověk nemůže chtít všechno. Jak už jsem zmiňoval výše, tak by tablet měl dorazit do konce prosince za prozatím neznámou cenu, která se už ale určitě brzy objeví na oficiálních stránkách výrobce.

A když už jsme u Chuwi, tak máme i další dobrou zprávu pro všechny jejich příznivce. Crowdfundingová kampaň na Indiegogo s jejich CoreBookem dosáhla 100.000 dolarového milníku a do výroby tak tablet půjde z navýšením ze 6 GB RAM na 8 GB RAM zdarma. Pro detaily mrkněte přímo na stránky Indiegogo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.