Před pár lety byl čínský trh s mobilními telefony zaplaven různými klony a kopiemi přístrojů zvučných jmen. V současnosti i čínští výrobci pochopili, že zákazníci dají přednost originálnímu designu před, byť levnou, kopií. Pravda je však ta, že menší výrobci se neubrání čas od času si nějaký ten klon střihnout.

Na stránkách Tenaa se nedávno objevil telefon Little Pepper S11, který svým vzhledem připomíná iPhone X. Ovšem při podrobném pohledu je to kopie ne příliš povedená a dosti těžkopádná. Horní výřez s duální selfie kamerou působí masivně a také záda telefonu, kde místo nakousnutého jabka najdeme chilli papričku a vertikálně uložený hlavní fotoaparát, vypadají lacině.

Little pepper S11

A jak je na tom Little Pepper S11 s parametry? 5,5 palcový displej má rozlišení 1280×720 s poměrem stran 16:9. Na postu procesoru najdeme čtyř jádrový, patrně MT6737, procesors taktem 1,3 GHz, třemi verzemi pamětí 1/2/3 GB RAM a 16/32/64 GB ROM. Všechny varianty vnitřní paměti lze dále rozšířit až do 128 GB. Snímač otisků prstů je umístěn pod displejem.

Hlavní duální fotoaparát má rozlišení 13 MPix + 8 MPix a přední duální kamera pak 8 MPix a 5 MPix. Little Pepper S11 pohání baterie s kapacitou 2500 mAh. Zatím nejsou dostupné informace o ceně a uvedení na trh, ale vzhledem k tomu, že telefon už získal certifikaci, můžeme jej očekávat v dohledné době. Mezi tím můžeme přemýšlet o tom, zda bychom si takovýto klon vůbec pořídili.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.