Společnost Gionee docela nedávno představila celkem osm telefonů s malými nebo téměř nulovými rámečky kolem displeje a zdálo se, že tímto pro letošek končí. Neříkejme však hop, dokud Gionee nepřeskočí. Tenaa totiž certifikoval telefon s označením Gionee F205L.

Podle výpisu z Tenaa to vypadá, že by se mohlo jednat o lehce větší verzi původního F205, a to zejména proto, že displej Gionee F205L má úhlopříčku 5,45 palce s rozlišením 1440×720 pixelů. Další parametry jsou téměř totožné jako u předchozího modelu.

Gionee F205L bude pohánět nespecifikovaný čtyř jádrový procesor s taktem 1,3 GHz. Kapacita pamětí bude 2 GB RAM a 16 GB ROM. Interní úložiště bude možno dále rozšířit pomocí SD karty. Foto výbava bude skromná, vzadu najdeme kameru s rozlišením 8 MPix a ve předu pak s 5 MPix.

Rozměry telefonu jsou 148,4×70,7×7,95 mm při hmotnosti 136 gramů. Kapacita baterie dosáhne na 2670 mAh a operačním systémem bude Android 7.1 Nougat s nadstavbou Amigo OS.

Přístroj bude nabízen ve třech barevných provedeních, a to Liushajin, Ice Sea Blue a Glass Red. Co se ceny či zahájení prodejů týče, jakékoli informace dosud chybí. Ovšem jak je známo, projde-li zařízení certifikací, bývá zpravidla jeho uvedení na trh otázkou několika dnů nebo týdnů.