Odemykání telefonů pomocí biometrických technologií není nějakou zrovna žhavou novinkou, která by nás měla v současnosti překvapit. Dokonce i snímače otisků prstů umístěné v displeji jsou něco, o čem se již minimálně rok mluví. Například výrobci jako jsou Samsung nebo Apple zhruba od poloviny roku 2017 tvrdí, že na takovémto snímači pracují a co nevidět jej u svých přístrojů použijí. Inu, zatím se jim to nepovedlo.

Proto je jistě dobrou zprávou, že společnost Synaptics, firma, která stojí na špici producentů biometrických technologií, oznámila, že zahájila masovou výrobu snímačů otisků prstů, které bude možnost umístit do displeje. Tento skener nese název Clear ID FS9500 a je určen zejména pro přístroje s bezrámečkovým displejem.

snímače otisků

Snímače budou umístěny zhruba 1 mm pod sklem displeje a měly by bez problémů reagovat i na mokré či mastné prsty. Telefon by měly odemknout bleskurychle, dokonce rychleji než FaceID. Kromě toho je zde integrováno komplexní šifrování AES a různé autentizační doplňky.

Společnost Synaptics chce mezi své první odběratele tohoto snímače zařadit pět nejvýznamnějších výrobců mobilních telefonů, ovšem kteří to konkrétně budou, nebylo uvedeno. Nicméně Synaptics naznačil, že jedním z nich by mohl být Samsung, což už nyní zavdává spekulacím, že prvním přístrojem s touto technologií by mohl být Samsung Galaxy S9. Ať už to dopadne jakkoli, je zřejmé, že první telefony se snímačem v displeji se budou objevovat během příštího roku.