Tak už máme i oficiální datum vydání pro připravovaný Honor 9 Lite, telefon by měl být představen 21. prosince v Shenzhen Durian Sports Park, samozřejmě tedy na domácí čínské půdě. Řada Honor je velmi populární i u nás a konkrétně u tohoto modelu se dá očekávat, že dorazí právě i k nám.

Pozvánka pro média na tuto akci dorazila s extra barevnými brýlemi, které naznačují čtyř-kamerový design telefonu, který byl v podstatě už i potvrzen dnešním únikem informací z certifikačního úřadu TENAA. Ale ke konkrétním hlavním specifikacím telefonu se vrátíme níže. Zajímavostí je pak text na sklíčkách displeje, který hovoří o přítomnosti nějaké formy AI v telefonu.

Podle údajů z TENAA by měl Honor 9 Lite být k mání ve třech barevných verzích – černí, bílá a modrá. Hlavní specifikace pak zahrnují 5,65-palcový FullHD+ displej s rozlišením 2160×1080 pixelů a poměrem stran, procesor Kirin 659, 3 GB RAM + 32 GB ROM nebo 4 GB RAM +64 GB ROM verze, shodný zadní i přední duální fotoaparát s rozlišením 13 Mpix + 2 Mpix, 2900 mAh kapacitu baterie a Android 8.0 Oreo jako předinstalovaný systém.