Za dva týdny tu máme Vánoce. Je tedy nejvyšší čas nakoupit poslední chybějící dárky, ať nemá Ježíšek z ostudy kabát. Praktickým dárkem by mohl být třeba vakuový robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum první generace, který jako novinku zalistoval Gearbest na stránkách svého českého skladu.

Robotické vysavače asi není třeba nějak podrobně představovat, na trhu se vyskytují již dlouho. Jednoduše se o nich dá říci, že šetří čas a námahu. Jsou vybaveny několika senzory, které například mapují uklízený prostor. Samozřejmě nejdůležitějším atributem pro výběr vysavače je jeho výkon a pro mnohé asi i to, zda je tento domácí robot schopen uklízet různé typy podlah a koberců, případně je-li možno zařízení ovládat dálkově.

Konkrétně Xiaomi Mi Robot Vacuum je osazen 12 různými senzory, z nichž ten laserový skenuje prostor pod úhlem 360°, a to až 1800 krát za sekundu. Další tři senzory sledují pohyb robota v reálném čase a podle složitého algoritmu vypočítávají co nejefektivnější způsob čištění plochy.

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Samozřejmě nechybí ani možnost použití aplikce Mi Home, tudíž lze vysavač zapnout na dálku, ovládat jej, měnit režim čištění a naplánovat časový rozvrh úklidu. Kartáče mají nastavitelnou výšku a baterie s kapacitou 5200 mAh by měla bez problémů zvládnout až 2,5 hodiny provozu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Další specifikace vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum naleznete zde. K mání je za 309,99 dolarů, ovšem po použití slevového kupónu ve tvaru EU5XMVC cena spadne na 286,99 dolarů. Nutno podotknou, že tato nabídka je omezena jak časem, tak i počtem nabízených kusů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.