Poslední zákulisní informace z tábora Vernee hovoří o tom, že bychom se už brzy měli dočkat nového modelu, který by podle všeho měl být nazván Vernee X (originalita opravdu v poslední době dostává na frak). Telefon by měl být některými parametry podobný Vernee MIX 2, zejména velkým 6-palcovým displejem s poměrem stran 18:9, ale najdeme samozřejmě i odlišnosti v designu nebo například duální přední selfie fotoaparát.

Největší změnou však bude určitě použitý procesor, protože by Vernee X mělo být jedním z prvních modelů s novým Mediatekem Helio P23. Tento novotou zářící čipset podporuje například moderní LPDDR4X paměti nebo až 2K rozlišení displeje. Je vyráběn 16nm procesem a může nabídnout osm jader Cortex A-53 taktovaných až na 2.5 GHz spolu s grafikou Mali-G71MP2. V porovnání s minulou generací by měl mít zhruba o 10 % více výkonu s 15 % energetickou úsporou.

Helio P23 je také optimalizované pro duální fotoapatáty, takže se dá s největší pravděpodobností očekávat i duální zadní fotoaparát spolu s na obrázku jasně viditelným duem selfie kamerek. Ani konektivita nebude ošizená s podporou LTE Cat-7 sítí a duální 4G VoLTE/ViLTE. Určitě budeme hlídat oficiální stránky značky Vernee, ať nám neutečou další informace o Vernee X.