Pomalu se blížíme do finiše roku 2017, ale v Bluboo pro nás ještě mají evidentně nachystanou jednu novinku před koncem roku a tak akorát načasovanou do vánočního nákupního šílenství. Půjde o dvojici modelů mířených do ultra-levných vod a dnes jsme se dočkali i prvních fotek a informací o těchto kouscích Bluboo D2 a D2 Pro.

Oba telefony budou mít stejné lesklé tělo s kovovým rámem a skleněnými zády vytvořené komplexními CNC procesy, nano barvením a laserovým vykrajováním. Podobně složitý proces výroby není u nejnižších ultra levných modelů zrovna zvykem a proto se hodí o něm zmínit. Bluboo D2 Pro bude navíc mít k dispozici krycí sklo Corning Gorilla Glass 4 a D2 si bude muset vystačit se zesíleným standardním sklem.

Co se týče hardwarového vybavení, tak bude Bluboo D2 typický zástupce těch nejlevnějších s ikonickým „pouze-3G“ procesorem MT6580A, 5,2-palcovou Sharp obrazovkou s HD rozlišením, 8 Mpix zadní duálním fotoaparátem, 8 Mpix selfie kamerkou a 3300 mAh baterií. Vybavenější Bluboo D2 Pro pak přihodí do banku 4G procesor MT6737 a 13 Mpix zadní duální fotoaparát, zbytek specifikací je pak identický.

Cenově se budou nové Bluboo modely pohybovat opravdu na špici dostupnosti, protože za Bluboo D2 Pro zaplatíte zhruba kolem 80 dolarů a za D2 pak jen kolem 50 dolarů. Oficiálně by se telefony měly dostat na trh 12. prosince a možná se dočkáme ještě nějakých extra slev a promo akcí při této příležitosti. Ale o tom nás určitě budou včas informovat na svých oficiálních stránkách.