Outdoorové telefony jsme v poslední době trochu obcházeli a tak se dnes podíváme blíž na model T18 od společnosti Nomu. Hned na úvod prozradíme cenu, která se pohybuje kolem 269 USD (zde). Samozřejmě má kryt odolný proti nárazu, vyrobený dle standardu IP68, který poskytuje dobrou ochranu proti vodě a prachu. Zařízení je vybaveno 4,7 palcovým HD displejem, 3 GB paměti RAM a vestavěnou pamětí 32 GB.

Tenhle model se chce odlišit neobvyklým příslušenstvím v balíčku. Nomu T18 je dodáván s externím fotoaparátem, který k telefonu připojíte pomocí kabelu na zadní straně. Kabel je vybaven ovládacím panelem, abyste nemuseli použít u focení/natáčení samotný smartphone. Má také sponu pro upevnění na oděv nebo tašku.

Zařízení je zároveň vybaveno anténou, je-li připojeno, mění se na plnohodnotnou vysílačku, pracující v pásmech 144-148 MHz a 430-440 MHz až do vzdálenosti 5 kilometrů. Nomu T18 disponuje čtyř jádrovým procesorem MediaTek MT6737T s frekvencí 1,5 GHz, 8 Mpx hlavní kamerou a 2 Mpx přední kamerou. 

Jeho baterie má kapacitu 5200 mAh, telefon podporuje dvě SIM karty a dokonce i LTE. Může se pochlubit NFC modulem, čtečkou otisků prstů a SOS tlačítkem. Tak co? Jdete za ty prachy do toho?

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.