Blíží se konec roku a všichni příznivci mobilních technologií začínají uvažovat o tom, jaké novinky přinese rok příští. Hodně očekávány jsou nejen nové stroje Samsung, ale také telefony dalšího velkého hráče na trhu, kterým je společnost Huawei. Nový Huawei by měl, logicky, nést název P11.

Podle zprávy, která se objevila na stránkách XDA-Developers, by Huawei P11 mohl mít podobně koncipovaný displej jako iPhone X. Displej by tedy měl být bezrámečkový s malým výřezem v horní části pro komfortní umístění senzorů a kamery.

Tyto dedukce skupiny XDA-Developers vycházejí z konfiguračních souborů, které se na XDA dostaly z ověřeného zdroje. Jedná se o oficiální software Huawei a asi největším vodítkem je tzv. překryvný obrázek, na který je odkazováno v konfiguračním souboru „RoundedCornerDisplay“. V dalším konfiguračním souboru je pak explicitně poukazováno na již zmiňovaný výřez v horní části displeje.

Podle předpokladů by se nový Huawei řady P měl objevit v prvním nebo druhém čtvrtletí příštího roku a měl by mít 6,01 palcový displej s rozlišením 2160×1080 pixelů a poměrem stran 18:9. Nicméně pánové z XDA tvrdí, že podle souborů, které měli k dispozici, by mělo jít o rozlišení 2244×1080 pixelů a právě toto by mělo mít souvislost s horním výřezem displeje.

Bude jistě zajímavé sledovat, jaký směrem se bude dění kolem chystaného Huawei P11 ubírat a zda opravdu společnost přistoupí na tuto poměrně zásadní změnu designu displeje. Proslýchá se totiž, že ne všichni uživatelé iPhone X jsou s tímto vzhledem obrazovky spokojeni.