Je veřejným tajemstvím, že společnost Qualcomm nemá v poslední době na růžích ustláno. Potýká se s několika soudními spory, možnou ztrátou odbytu u Apple a radosti jim nepřidává ani pokus o sloučení se společností Broadcom. Horečně se tedy snaží najít cestu z tohoto začarovaného kruhu.

Dost možná se však blýská na lepší časy, alespoň podle zprávy, kterou zveřejnila agentura Reuters. Divize společnosti BlackBerry, která vyvinula software QNX Hypervisor 2.0 pro správu palubních počítačů v automobilech, totiž oznámila, že si s Qualcomm plácli a budou využívat jejich čipy, konkrétně Qualcomm Snapdragon 820 Automotive.

BlackBerry

Tento čipset Qualcomm uvedl v červnu/júni. Výrobcům automobilů se tak nabízí možnost snížení složitosti hardware a výrobních nákladů, protože tento čip umožňuje sloučení více systémů do jedné platformy.

Vzhledem k tomu, že automobilový průmysl je jedním z nejrychleji se rozvíjejících segmentů technologického trhu, by tento krok mohl mít pozitivní vliv na oživení odbytu Qualcomm. S tím také souvisí i fakt, že v loňském roce ohlásila společnost akvizici dodavatele automobilových polovodičů NXP Semiconductors v hodnotě 38 miliard dolarů. Tato koupě by měla být potvrzena v příštím roce a pokud se tak stane, mohla by společnost Qualcomm být jedním z hlavních distributorů čipů pro automobilový průmysl.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.