Během letošního roku jsme byli svědky razantního nástupu nového trendu displejů s poměrem stran 18:9, který postupně vytlačuje starý dobrý 16:9 na okraj zájmu. Co všechno dovede způsobit úspěch jednoho Samsungu… Nicméně dnes pro vás máme video z dílny Oukitelu, kteří se nám pokoušejí vysvětlit právě výhody 18:9 displeje u svého nového modelu Oukitel MIX 2.

Následující video porovnává Oukitel MIX 2 s 18:9 displejem s dalším telefonem prakticky stejných rozměrů, ale s tradičním poměrem stran displeje 16:9. Tak se podívejte, co pro nás v Číně spíchli horkou jehlou za kompilaci důvodů.

A pro pořádek ještě vše stručně shrneme v mateřském jazyce :

Zaprvé, vetší plocha displeje. Oba telefony mají zhruba stejnou délku, ale Oukitel MIX 2 nabízí mnohem větší plochu displeje s 5.99-palcovou úhlopříčkou oproti 5,5-palcové svého konkurenta. Rozdíl je jasně viditelný, když oba telefony podržíte v ruce.

Zadruhé, užší rámeček. Při sledování filmů, seriálů, nebo hraní mobilních her působí rámečky displej často velmi rušivě a poměr stran 18:9 umožňuje zmenšení těchto rušivých  elementů pomocí menších rozměrů okrajů telefonů nad a pod displejem.+

Zatřetí, tenčí tělo telefonu. Štíhlost je prostě moderní, ostatně zeptejte se v podstatě každé dámy. Telefon s poměrem stran 18:9 vypadá vždy elegantněji, protože protaženější displej vždy evokuje štíhlejší design. A lépe se i drží v ruce.

Začtvrté, lepší komfort při hraní her. Díky protaženému displeji uvidíte i ve hrách mnohem více na displeji, než při standardním poměru stran. V multiplayerových hrách tak získáte nad protivníkem výhodu, protože uvidíte víc, než on.

Oukitel MIX 2 je momentálně v prodeji za 229.99 dolarů, takže pokud vás dnešní video přesvědčilo o jeho kvalitách, tak si ho můžete jednoduše pořídit například ZDE.