V San Diegu sídlící výrobce chipsetů Qualcomm dnes společně s Asus NovaGo a dalšími technologickými produkty, představil Qualcomm Snapdragon 845, který je přímým nástupcem Snapdragonu 835 SoC, který poháněl většinu vlajkových lodí tohoto roku.

Nový chipset, který se poprvé objeví v telefonech v první části roku 2018, je podobně jako SD 835 založen na výrobním procesu 10nm a je vybaven nejnovějším X20 LTE modemem s gigabitovou rychlostí.

Qualcomm v krátké ukázce předvedl, že Snapdragon 845 bude podporovat schopnost zachytit 360stupňová videa v „Hollywoodské kvalitě“, dále se více zaměří na virtuální realitu, lepší vestavěnou bezpečnost a lepší životnost baterie.

Stejně jak jsme se již zmínili, SD 845 bude nejspíše debutovat na high-end vlajkových lodích, které by měly být vydány na začátku roku 2018. A nejen to, později se dostane i pod kapotu notebookům s Windows 10.

Generální ředitel společnosti Xiaomi Lei Jun (který se taktéž účastní) na akci potvrdil svým fanouškům, že tento chipset bude nalezení v příští vlajkové lodi od Xiaomi pro rok 2018. Taktéž další vlajkové lodi od velkých hráčů tohoto průmyslu budou vybaveny tímto nejnovějším chipseten. Samsung už dříve potvrdil, že si rezervoval první výrobní řadu SD 845, která bude použita pro jejich vlajkovou loď Galaxy S9, což bude také první smartphone na světě, který s tímto chipsetem přijde na trh.