V roce 2016 uvedlo Xiaomi na trh první generaci telefonu Mi MIX s využitím koncepce bezrámečkového telefonu prvně viděné u Sharpu. jednalo se o první telefon s Full-screen displejem, který se dostal do masové produkce, ale i tak byla jeho dostupnost k uzoufání špatná. Nicméně se mu povedlo stát se novým trendem na trhu smartphonů. Výsledkem bylo, že všichni výrobci, včetně největších značek, začali produkovat vlastní zařízení s Full-screen displeji.

Avšak vnímání fráze „Full-screen“ se u každého trochu liší. Každý z nich se snaží přijít s něčím novým, ale všichni se snaží maximalizovat poměr obrazovky k tělu, který se blíží 100%. V tomto okamžiku je trh plný různých takových smartphonů, ale žádný z nich není absolutním Full-screen telefonem. To je důvod, proč mnoho geeků zapojuje svou představivost a vytváří rendery očekávaných modelů. Aktuálně se tak objevily další pro Xiaomi Mi MIX 3.

Tyto rendery Xiaomi Mi MIX 3, vykazují trochu odlišný přístup z hlediska designu. Autor si myslí, že tento model by měl přijít se zakřiveným displejem, podobně jako má Samsung Galaxy S8 a Note 8. Kromě toho displeji určil velikost 6-palců, poměr stran 18:9 a rozlišení 1440 × 2960 pixelů. Kromě displeje by pak na přední straně ještě měla být 12MP selfie kamera.

Co se týče zadní části, zde vykreslil 3D zakřivený panel, na kterém je duální kamerové kombo 20 + 16MP. Pod ním pak můžeme vidět čtečku otisků prstů, která však brzy padne do propadliště dějin díky vzrůstající oblibě funkce rozpoznávání obličeje.

rendery Xiaomi Mi MIX 3

Dále zde byla také uvedena představa o některých hardwarových specifikacích, se kterými by měl Xiaomi Mi MIX 3 přijít. Tedy chispet Snapdragon 845, kapacita baterie 4500mAh s podporou rychlého nabíjení 9V/2A a jako OS MIUI9.