Existuje vícero čínských výrobců, kteří vybavili své smartphony skvělými fotoaparáty. Huawei spolupracuje s Leica, Vivo se proslavilo díky výborným výkonům fotoaparátů a i nová Nubia Z17 má úžasnou kameru. Fanoušci značky Xiaomi se zatím ale takového modelu nedočkali. Ale to by se mělo změnit v roce 2018, kdy mezi nás zavítá očekávané Xiaomi Mi 7.

Čínský výrobce je pátý na světě, čtvrtý v Číně a první v Indii. Xiaomi takto obsadilo téměř všechny největší trhy smartphonů po celém světě. Díky tomu by společnost měla trochu zapracovat na přinášení inovativních a nových prvků do svých stěžejních modelů. Což značí i pořádně vylepšit výkon svých fotoaparátů.

Xiaomi Mi 7 přijde

V těchto dnech je generální ředitel společnosti Xiaomi, Lei Jun, v USA, kde se účastní konference Qualcommu, při které bude oznámen nový chipset Snapdragon 845. Jak se dá čekat, Xiaomi bude jednou z prvních společností, která tento špičkový chipset využije. Není pochyb o tom, že jej najdeme v Xiaomi Mi 7, u kterého očekáváme, že se dostane na trh v březnu/marci příštího roku.

Xiaomi Mi 7 bude kromě Snapdragonu 845 vybaveno duálním fotoaparátem identickým jako má Huawei P10. Podle informací, které kolují internetem bude telefon vybaven duálním kombem v podobě 12MP + 20MP (Sony IMX380 a Sony IMX350). Kromě dobrého kamerového hardwaru přijde Mi 7 se softwarovou AI pro optimalizaci fotografování. Kromě toho se telefon připojí do zástupu Full-screen displejů a bude mít 6,01-palcový OLED 18:9 panel od společnosti Samsung. Cena Xiaomi Mi 7 se pak očekává okolo 2699 juanů (408 dolarů).