Už zítra by měly být představeny dva nové kousky od Xiaomi v podobě modelů Xiaomi Redmi 5 a Redmi 5 Plus, ale nepotvrzené specifikace těchto telefonů už kolují na internetu nějakou dobu. Dnes se k nám dostaly den před vydáním uniklé obrázky a informace, které definitivně potvrzují tyto specifikace a zítra se tak pravděpodobně velkého překvapení nedočkáme.

Je tak už jasné, že oba telefonu budou mít moderní poměr stran displeje 18:9 a menší Redmi 5 bude disponovat 5,7-palcovou úhlopříčkou s HD+ rozlišením. Pod kapotou bude tepat procesor Snapdragon 450 spolu se 2GB/3GB RAM a na výběr bude z několika velikostí vnitřní paměti. Zadní fotoaparát bude pouze single s 12 Mpix rozlišením a pod ním pak čtečka otisků prstů. Kapacita baterie by pak měla být 3200 mAh.

Větší Redmi 5 Plus bude mít i větší displej s 5.99-palcovou úhlopříčkou a dočkáme se i výkonnějšího procesoru, i když se bude opět jednat o starší Snapdragon 625. Doplnit by ho mělo 3GB/4GB paměti a opět výběr z několik kapacit ROM. Fotoaparát bude identický 12 Mpix kousek a baterie naroste na 4000 mAh.

Dnes se oba telefony objevily i v předprodejové nabídce na Aliexpressu bez nějakých extra hardwarových specifikací, ale první nástřel ceny vypadá dost vysoko se $199 za Redmi 5 a $249 za Redmi 5 Plus. Oficiální ceny be se měly pohybovat níže, aby byly telefony plně konkurenceschopné jak je u této řady zvykem. Po zítřejším odhalení se očekává reálná dostupnost zhruba od 12. prosince, takže se nechme překvapit.