Pokud jste si vyhlídli kvůli skvělým specifikacím chytrý telefon Huawei Mate 10, ale odrazuje vás jeho vysoká cena, máme pro vás dobré zprávy. Čínský výrobce Huawei právě představil ve Velké Británii Honor View 10.

Stručně řečeno Honor View 10 aneb Honor V10 má většinu DNA z Mate, ale může se pyšnit menší cenou. K nějakým kompromisům vzhledem k nižší ceně muselo dojít, ale zdá se, že si s tím výrobce velmi dobře poradil. Honor View 10 vypadá velmi dobře.

Specifikace Honor View 10

Smartphone Honor View 10 přichází s 6-palcovým Full HD + displejem, rozlišením 1080 x 2060 pixelů a poměrem stran 18:9. Telefon je vybaven procesorem Kirin 970 SoC s 6 GB RAM a 128 GB vnitřní pamětí. Což znamená, že výkonnostně na tom bude velmi dobře. Zadní kamera je 20 MP. Přední selfie fotoaparát je 16 MP. Tento chytrý telefon poběží na nejnovějším systému Android Oreo, který je kombinován s nástavbou EMUI 8.0. Snímač otisků prstů je umístěn na přední straně. Telefon má hybridní slot pro SIM kartu, který současně podporuje LTE na obou SIM kartách.

Samozřejmě se musíme zmínit o kompromisech a ten vidíme hlavně v kapacitě baterie. Baterie by měla být s kapacitou 3750 mAh a s rychlým nabíjením. Ačkoli společnost Huawei tvrdí, že se baterie plně nabije za 90 minut, zdá se to trochu neadekvátní vzhledem k 6-palcovému displeji, s vyšším rozlišením zvláště.

Honor View 10 přichází s cenou 499 eur což je přibližně 590 dolarů. A to je zhruba o 40 % méně než stojí Huawei Mate 10. To si myslím, že to stojí za to i s těmi kompromisy. Honor View 10 bude k dispozici ve Velké Británi a dalších evropských zemích od 8. ledna/ januára 2018.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.