Uplynulo kousek přes rok od doby, kdy se společnost HMD Global rozhodla oživit značku telefonů Nokia a zdá se, že se jim podařilo. Návrat těchto telefonů zpět do světa smartphonů je totiž skutečností. A aktuálně máme informaci o novém modelu jménem Nokia 8 (2018).

Se šesti různými modely, včetně skvělé Nokia 2, které již mají na trhu, se objevily nové zprávy, které hovoří o tom, že HMD plánuje v blízké budoucnosti odhalit skutečnou vlajkovou loď. Zatímco ještě neexistuje oficiální potvrzení, nesou se zvěsti, že se bude jednat o Nokia 9 a dočkáme se jí již v lednu/januári 2018.

Dále také bylo řečeno, že HMD Global plánuje od začátku příštího roku adaptovat jmennou konvenci Samsungu, kdy stávající zařízení získává v následujícím roce svou novou variantu. Tedy například Nokia 8 varianta 2018, se bude jmenovat Nokia 8 (2018).

Nokia 8 (2018)

Nejsme si jisti, jaké vylepšení by Nokia 8 (2018) mohla přinést, ale není pochyb o tom, že by se mohlo jednat o kompletně přepracovaný design. Tak, aby mohla konkurovat jiným zařízením od konkurentů v podobě Samsungu, LG, HTC a dokonce i Xiaomi. Takže se bychom se nepřekvapivě měli dočkat dalšího smartphonu s Full-screen displejem s poměrem stran 18:9.

Nokia 9 je dalším pravidelným účastníkem spekulací, takže nějaké ty informace již máme. QHD displej o rozměrech 5,5 palce, poměr stran 18:9 a Snapdragon 835 SoC pod kapotou by měly být jedny z těch potvrzených specifikací. HMD Global má rovněž v plánu u tohoto telefonu opustit 3,5 mm jack pro sluchátka a přidat certifikaci IP67.

Jestli tyto telefony budou opravdu představeny v v prvním měsíci příštího roku, tak to již dlouho nebude trvat a potvrzených informací budeme mít daleko víc.