Není žádným tajemstvím, že nový procesor Snapdragon 845 bude ve výbavě nových chytrých telefonů. Máme se tedy na co těšit vzhledem k začátku roku 2018. S největší pravděpodobností bude mít Samsung Galaxy S9 prvenství ve výbavě tímto čipem. Zároveň předpokládáme, že ani společnost Xiaomi nebude chtít postávat stranou a tímto procesorem vybaví očekávanou novinku Xiaomi Mi 7.

Přestože nejsou známé přesné specifikace Xiaomi Mi 7, můžeme skoro s jistotou dojít k závěru, že bude mít „full-screen“ displej a velmi dobrou kameru. Na přesné specifikace si musíme ještě chvíli počkat. Přesto vám dnes přinášíme pár obrázků pro bližší vykreslení tohoto smartphonu.

Pravděpodobné specifikace Xiaomi Mi 7

Některé zdroje uvádějí, že Xiaomi Mi 7 bude vybaveno skleněným tělem a kovovým rámem. Tento chytrý telefon by měl mít 5,8-palcový „full-screen“ displej s poměrem stran 18:9. Vypadá to, že společnost dělá výjimku nebo upouští od tradiční velikosti 5,15-palců, která byla u vlajkových lodí řady Mi. Potěší i velmi ztenčené rámečky. Když porovnáme bradu a čelo, tak čelo bude o něco větší než brada. Tím je ponecháno tradiční místo pro čidla, sluchátko a přední kameru.

Telefony řady Mi značky Xiaomi jsou vždy také známé vynikající výbavou pro fotografování. Bylo tomu tak u Xiaomi Mi 5S Plus a Mi 6. Snad Xiaomi Mi 7 naváže na tuto tradici. Proslýchá se o 19MP duální kameře s clonou f/1,7 a 4x optickým zoomem. Spíše bych počítala s 2x optickým zoomem. Selfie fotoaparát by pak měl dostat do vínku snímač 16MP.

Amoled displej pak bude mít slušné rozlišení 2560×1440 bodů a chránit ho bude Gorilla Glass ve verzi 5.

Procesor Snapdragon 845 by měl být jedním z prodejních taháků tohoto smartphonu. Xiaomi Mi 7 se bude moci zařadit mezi nejvýkonnější stroje roku 2018. K ruce bude k dispozici buď 6 GB RAM + 128 GB vnitřního úložiště či dražší varianta s 8 GB RAM + 256GB vnitřního úložiště. Mi 7 bude vybaven baterií s kapacitou 3950 mAh a podporou dualSIM. Samozřejmě telefon přijde se systémem MIUI9 tedy Android 8.0 Oreo.

Postupně sbíráme informace ze všech koutů a pravda, různé zdroje se rozcházejí v dostupných informacích. Pokud by ale Xiaomi vydalo telefon s parametry uvedenými výše, pak konkurence třes se!

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.