Po dlouhou dobu byla nabídka OLED displejů dílem společnosti Samsung Electronics. Před nějakým časem se ale objevil na poli nový hráč, a to BOE, který je ready na masovou výrobu šesté generace flexibilních AMOLED displejů. Nyní objevil jejich nejnovější prototyp OLED displeje. A zdá se, že právě včas, jelikož se většina výrobců smartphonů chystá na OLED displeje přejít.

Už se nesou i řeči, že tento čínský výrobce je před uzavřením smlouvy s Apple, který je doposud hlavním odběratelem OLED displejů od Samsungu. Smlouva asi nakonec i bude podepsána, jelikož Apple určitě nechce dále podporovat svého konkurenta. Ale upečené to samozřejmě ještě není.

displej od BOE

Nový displej od BOE je zcela identický s tím, který používá iPhone X. Zatímco si nemůžeme být jisti jeho kvalitou, BOE se snaží ukázat, že dokáže vyrobit to, co Samsung a možná i lépe. Tento displej, jehož fotka unikla, je 6,18-palcový panel s rozlišením 2992 x 1440 pixelů. Má PPI 537 a jas 390 nitů. Jak už tak u čínských společností bývá, i displej od společnosti BOE bude levnější než od Samsung, což
což potěší i mnoho menších čínských výrobců.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.