Během oficiální moderované diskuze se minulý týden zástupci firmy OnePlus poměrně překvapivě vyjádřili, že nový OnePlus 5T (a předchozí modely) nebude podporovat Project Treble od Googlu, ačkoliv dostane update na Android 8 Oreo.  Což je pro fanoušky velmi nemilá zpráva, která vyprovokovala komunitu k rázné akci.

Na portálu change.org bylo vytvořena petice mířená přímo na zakladatele a CEO firmy Peta Lau, stejně jako na jeho kolegu Carla Pei, která má za cíl přesvědčit firmu ke zvážení tohoto kroku a možné změně názoru ohledně podpory Project Treble. Momentálně má petice přes 6.000 podpisů a cílem je získat alespoň 10.000 aby se jí dočkalo pozornosti. Můžete ji také podepsat ZDE a osobně bych se za to velmi přimlouval.

Project Treble je nová vize Googlu pro rychlejší updaty systému, protože by se Android v telefonech efektivně rozdělil na dvě vrstvy, Android OS framework a Vendor implementation. První by mohl aktualizovat přímo Google bez nutnosti úprav samotnými výrobci telefonů, takže by se vydávání aktualizací výrazně zrychlilo a zjednodušilo. Celá myšlenka je velmi dobrá, revoluční a je v podstatě tou nejzásadnější změnou v novém Androidu 8.0 Oreo, takže by byla škoda, kdyby OnePlus dali od této bohulibé technologie ruce pryč.