Letošní vlajková loď Xiaomi rozhodně nezklamala, ale samozřejmě čas je neúprosný a pomalu už se blíží moment kdy bude muset vyklidit pole nástupníkovi. Podle posledních spekulací by mělo nové Xiaomi Mi 7 být oficiálně představeno někdy v březnu 2018, ale produkce telefonu samotného by měla odstartovat už během února, konkrétně před 16. únorem a čínským Jarním Festivalem.

Se Xiaomi Mi 7 bychom se měli dočkat jednoho velkého prvenství pro tohoto čínského giganta, protože by telefon měl podporovat bezdrátové nabíjení standardu Qi. Na konci září Xiaomi vstoupili do konsorcia WPC (Wireless Power Consortium) jakožto regulačního orgánu pro tyto standardy a podle všeho by měli samotnou nutnou elektroniku k bezdrátovému nabíjení vyrábět ve stejné továrně, ve které se tyto komponenty vyrábějí pro Apple. Takže by podle všeho mělo jít o stejný Broadcom čip a NXP vysílač, které se používají v poslední generaci iPhonů.

Spekulace ohledně hardwarového vybavení telefonu zahrnují procesor Snapdragon 845 spolu se 6 GB RAM, dále pak 6-palcový AMOLED displej a 3350 mAh kapacita baterie. Zadní fotoaparát by měl být duální se 16 Mpix senzory a světelností f/1.7. Dojde i na nějakou formu 3D rozpoznání tváře k odemčení telefonu a uvidíme jak zmíněné bezdrátové nabíjeni Qi ovlivní konstrukci a materiál těla telefonu. Cena se odhaduje zhruba na 2699 juanů (tedy asi 408 dolarů) a reálná dostupnost někdy v dubnu 2018 po březnovém odhalení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.