Při nedávném vydání nového OnePlus 5T byla často skloňována exkluzivní funkce odemykání telefonu pomocí rozpoznání obličeje přední kamerou (aneb Face ID) a díky ní tolik nebolel přesun čtečky otisků prstů na záda telefonu. Exkluzivita ale zase tak dlouho nevydržela, protože s posledním updatem OxygenOS se této funkce dočkaly i starší modely OnePlus 3 a 3T.

Tato nová funkce je součástí updatu OxygenOS 5.0 založeném na Androidu 8.0 Oreo a ačkoliv není přímo zmíněna v popisu novinek a změn k updatu, tak je jednoduše dostupná přímo v Nastavení telefonu. Bohužel však trpí několika omezeními v porovnání s 5T, které komplikují její snadné používání. Rozpoznání tváře vás nedostane přímo na Home obrazovku a musíte se tak ještě jednou dotknnout displeje a potažením to napravit. Stejně tak rozpoznání nefunguje při neprobuzeném telefonu, takže jsme zpět u starých nešvarů čtečky otisků prstů.

I když vše není růžové, tak se určitě vyplatí nové Face ID minimálně vyzkoušet. Zapnutí funkce je velmi jednoduché, stačí se dostat do menu „Bezpečnostní&otisk“ v nastavení telefonu a tam pak nastavit ve SmartLock funkci Důvěryhodný obličej.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.