Čeká se, že Xiaomi Redmi 5 bude nejlevnější telefon s Full-screen displejem. Existují však další dva modely z této rodiny, kterým by se měla dostat pozornost společně s tímto telefonem. Jsou to Xiaomi Redmi Note 5 a Xiaomi Redmi Note 5 Plus. Zatím ale vše, co o těchto telefonech víme, jsou jen zvěst. Dokonce ani nevíme, kdy dojde k jejich oficiálnímu představení. Ale příspěvek Xiaomi na sociální síti Weibo přinesl pár doplňujících informací, ale i otázek.

Společnost položila před své fanoušku jednoduchou otázku. Zeptali se, jakou funkcionalitu by chtěli vidět u jejich příštího smartphonu. Většina uživatelů odpověděla „Full-sreen displej“. Na otázce, ani na odpovědích není samozřejmě nic divného. Xiaomi však zatím oficiálně nepotvrdilo, že přinese Full-screen displej i do budgetových modelů.

Xiaomi Redmi Note 5 je

Včera Xiaomi zveřejnilo zajímavý plakát, na kterém je předpokládaná 5tá generace Xiaomi Redmi Note 5. Společnost dále uvedla, že na všechny otázky se dnes dočkáme odpovědí. Znamená to, že se snad dnes dočkáme představení? To by bylo velmi překvapivé, spíše se dočkáme potvrzení Full-screen displeje.

První generace Xiaomi Redmi Note byla spuštěna před 1580 dny. Jeho hlavním prodejním místem byla samozřejmě cena a dual-sim. Xiaomi Redmi Note 2 pak přineslo čtyřjádrový procesor Snapdragon širšímu okruhu uživatelů. Model třetí generace pak použil celokovové tělo, což bylo do té doby ve střední třídě vzácností. A Xiaomi Redmi Note 4 zase ohromilo kapacitou baterie. Takže s vydáním modelu Xiaomi Redmi Note 5 se výrobce pokusí přinést Full-screen displej pro široké masy uživatelů smartphonů.

Již dříve se tvrdilo, že Xiaomi Redmi Note 5 bude vybaveno 5,99-palcovým displejem s rozlišením 2160 × 1080 pixelů. Pohánět by jej měl chipset Snapdragon 630/636 spárovaný se 3/4 GB RAM a 32/64 GB ROM. Cena pak bude dozajista příjemná.