Čínský výrobní gigant Xiaomi představil od svého založení spoustu inovativních produktů a technologický vývoj tlačí společnost k rozvoji IoT – tedy Internetu věcí. Internet věcí jest konceptem, propojování několika inteligentních zařízení a jejich centrálního řízení. Díky tomu máte pak stále kontrolu nad svým domovem nebo kanceláří, bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte.

Dnes, na Xiaomi IoT Developer konferenci, prohlásil generální ředitel společnosti Xiaomi – Lei Jun, že Xiaomi IoT platforma má již více než 800 inteligentních zařízení od 400 partnerů. Také uvedl, že společnost má více než 85 milionů připojených zařízení, což z něj činí největší IoT platformu na světě.

Xiaomi je největší IoT

Na konferenci společnost také přidala do své flotily IoT zařízení Xiaomi Mijia Bluetooth Temperature & Humidity Meter (přístroj na měření teploty a vlhkosti), který je ceněn na 69 jüanů (cca 11 dolarů).

Tento Bluetooth teploměr a vlhkoměr je dodáván s kompaktním válcovým designem a na horní části má jednoduchý LCD displej pro sledování v reálném čase. Může také zobrazovat změny vnitřních teplot a vlhkosti. Toto zařízení je dodáváno s vestavěným snímačem vysoké citlivosti, který poskytuje přesné hodnoty s tolerancí 0,1.

Dále je možné propojit tento přístroj na měření teploty a vlhkosti Xiaomi Mijia Bluetooth s Mi aplikací, spojit s dalšími inteligentními zařízeními a automaticky zlepšit komfort v interiéru.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.