Podle zaručených zpráv z hlavního stanu Oukitelu by měly být předprodeje nového modelu Oukitel MIX 2 již minulostí a od včerejška by měl být telefon k dostání přímo na Gearbestu s okamžitým odesláním. Tedy alespoň tak hovořila oficiální tisková zpráva a realita je bohužel stále mírně pozadu, protože na stránkách zmíněného e-shopu najdeme stále ještě nabídku předprodejů s odesláním někdy v polovině prosince… No snad se polepší.

Oukitel MIX 2 je pokusem od této čínské značky bojovat na stále větším a větším bojišti full-screen telefonů s poměrem stran 18:9, ale nutno dodat, že je pro tento boj velmi slušně vybaven. Může nabídnou velký 5,99-palcový Incell displej s FullHD+ rozlišením 2160 x 1080 pixelů. případně procesor Helio P25 spolu se 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti.

I na fotografickém poli nevypadá výbava na první pohled vůbec zle s duálním zadním fotoaparátem 21 Mpix + 2 Mpix, senzorem Samsung IC a světelností f/2.0, případně se 13 Mpix selfie kamerkou s bleskem. Oukitely jsou obecně známy velmi dobrými bateriemi se skvělou výdrží a MIX 2 se pokusí tuto pověst naplnit svou 4080 mAh kapacitou a podporou 9V/2A rychlo-nabíjení.

Telefon bude vyráběn ve třech barevných variantách – černé, modré a stříbrné, ale v první várce se stříbrné prozatím nedočkáme z důvodu komplikovaného výrobního procesu. Co se týče ceny, tak bude Oukite MIX 2 ke koupi za $229.99 díky slevovému kupónu OukiMIX2 pro prvních pár dní prodeje. Vše podstatné o prodejích a telefonu samotném můžete najít na oficiálních stránkách značky.