Na veletrhu MWC 2017 jsme se mohli poprvé seznámit s novým procesorem Spreadtrum SC9853i od čínské partnera Intelu, firmy Spreadtrum. Tento procesor mířený do střední třídy je založen na 14nm FinFET výrobním procesu, vyráběn přímo v továrnách Intelu a sliboval nabídnout slušný výkon úsporných jader postavených na architektuře x86. Toť pustá teorie k tomuto čipu.

Firma Spreadtrum rozhodně nemá malé cíle a tato nastupující síla ze Šanghaje si troufá na usurpování místa na trhu na úkor zejména Mediateku a potenciálně i Qualcommu. Zatím jsme sice od nich neviděli opravdu extra výkonný high-end kousek, ale co není může být. Ale nejdříve zpět do střední třídy, protože pro svoji novinku Spreadtrum SC9853i potřebovali nejprve stabilního partnera jako prvního výrobce telefonu s jejich křemíkovým srdcem. Nu a volba padla na Leagoo.

Tento čínský (s původem v Malajsii) výrobce je v poslední době ve velké formě a rozmachu a ne nadarmo se jim přezdívá „Princové jihovýchodní Asie“. Za rok 2016 dokonce pobrali i několik ocenění jako Top 10 z čínských exportních firem s telefony, případně Top 3 v zámořském e-businessu. Jejich reklamní aktivity jsou také velmi aktivní a za zmínku stojí například hlavní sponzoring fotbalového týmu Tottenham Hottspur, čímž se vyrovnali konkurenci jako např. Oppo (FC Barcelona) nebo TECNO (Machester City). A samozřejmě neublíží mít ani vybudované zázemí se 160,000m2 tovární plochy, 5000 zaměstnanci nebo 50 továrními linkami s kapacitou až 20 milionů kusů ročně.

Spolupráce Spreadtrumu s Leagoo dává smysl i strategicky, protože Leagoo se po vydání vlajkových modelů S8/S8 Pro hodlají zaměřit na levnější kusy s cenou kolem $100-$120. A pro tuto filosofii je právě ideální nový procesore Spreadtrum SC9853i, který tepe v novém Leagoo T5c. Bude to pro značku právě ten zásadní průlom a úspěch v této kategorii ?

Momentálně stále probíhají rezervační akce právě na Leagoo T5c a díky nim tak máte možnost získat $30 slevový kupón za pouhou účast v této kampani. Tak se na to podívejte, ať vám něco neuteče.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.