Největší boom a rozmach tabletů už máme za sebou a momentálně se více a více výrobců pomalu ale jistě odklání od produkce nových kusů, zejména založených na Androidu. Ty už jsou v dnešní době ohroženým druhem a přenechávají místo konvertibilním 2-v-1 zařízením s Windows suplujícím notebooky. Ale takový malý tablet s Androidem má stále něco do sebe a mnoho možností využití, jako například Lenovo P8.

Lenovo P8 (neboli TAB3 8 Plus) je menší 8-palcový tablet s FullHD rozlišením a poměrem stran 16:10 (tedy 1920 x 1200 pixelů), který určitě poslouží jako přístroj na konzumací médií nejen pro vaše děti. Vybaven je spíše telefonním procesorem Snapdragon 625 s grafikou Adreno 506, 3 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, dual band Wi-Fi, reproduktory Dolby Atmos, 4250 mAh kapacitou baterie a hlavně slotem na SIM a vestavěným GPS modulem, takže poslouží i jako spolehlivý parťák pro potřeby navigace.

Momentálně najdete tablet Lenovo P8 na webu e-shopu Lightinthebox za sníženou cenu $199.98/€179.56. Takže pokud hledáte menší tablet s Androidem a mobilní konektivitu, případně GPS modulem, tak se může jednat o velmi zajímavou volbu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.