Xiaomi mělo vždy dobrou reputaci, pokud jde o softwarovou podporu a aktualizacím telefonů. Společnost obecně převyšuje standardní dobu 18 měsíců, které obvykle používají další výrobci telefonů s Androidem a jejich podporou. Například nejnovější MIUI 9 přináší Android Nougat pro zařízení, která původně přišla s Android Jelly Bean, jako je Xiaomi Mi 2s, což je skvělé.

Podle nedávných zpráv pocházejících zevnitř společnosti, některé z těchto starých mobilních telefonů dostaly v souvislosti s MIUI 9 konečnou. Společnost tímto najede na ukončování podpory, aby se zaměřila a udržovala vysokou úroveň výkonu v nově podporovaných zařízeních. Jinými slovy, od tohoto okamžiku budou k dispozici pouze aktualizace mobilních telefonů, které byly vydány po roce 2015.

miui 9

Společnost již od 17. listopadu/novebmra ukončila beta aktualizace pro telefony z let 2012-2015 a uvádí, že uživatelé, kteří provozují nejnovější verzi MIUI 9 Global Beta, by se měli dostat ke stabilní verzi MIUI 9 ještě před koncem roku 2017 .

Podle Xiaomi toto rozhodnutí přišlo po uvážení hardwarového výkonu, aktivních uživatelů a data vydání telefonu. Nicméně, vzhledem k tomu, že některé z telefonů Xiaomi jsou aktualizovány po dobu delší než pěti let, je naprosto pochopitelné, že se společnost rozhodla soustředit na své nejnovější telefony.

Seznam smartphonů, které postihne ukončení podpory, zahrnuje telefony jako Xiaomi Mi2, Mi 2s, Redmi 2, Redmi 2 Prime, Redmi Note 4G, Mi4i a Mi Note.