To nám ten čas letí, dnes jsme se od čínských Blackview dočkali další generace jejich vlajkového modelu a samozřejmě se jedná o telefon odolný, mávejte na přivítanou Blackview BV9000 Pro. A protože jsme na konci roku 2017, tak nemůže chybět trendy poměr stran 18:9, protože čím víc čísel tím víc Adidas. Ale v rámci odolných telefonů by se mělo jednat o světovou premiéru, takže můj sarkasmus není zcela na místě. Každopádně se níže můžete mrknout i na malé teaser video.

Designově se zase až tak moc nezměnilo, stále je to na první pohled příslušník řady BV s pogumovanou konstrukcí těla telefonu, krycím sklem Corning Gorilla Glass na displeji nebo velmi odolnou slitinou hliníku a hořčíku v rámečku. Takže je jasné, že telefon opět něco vydrží a nemusíte se tak obávat i hrubšího zacházení, případně drtivé většiny malých nehod.

Výbavou také nepůjde o žádné nedochůdče a Blackview BV9000 Pro by měl nabídnout procesor Helio P25, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti nebo zadní vertikálně orientovaný duální fotoaparát s 13 Mpix + 5 Mpix Sony senzory. Podle výrobců by měla být kamera odladěna přímo Mediatekem a čočky by měly pocházet od stejného dodavatale, kde nakupují Oppo nebo Huawei. Displej by měl mít údajně úhlopříčku 5,7-palce, ale pouze s HD rozlišením, což však ještě není potvrzené. Každopádně určitě dojde na certifikaci IP68, o  tom se u Blackview nediskutuje.

Prozatím netušíme, kdy se reálně telefon dostane na trh, ale snad to nebude trvat příliš dlouho. Co na novinkový Blackview říkáte ? Myslíte, že se poměr stran 18:9 hodí i pro odolné telefony ?