Za poměrně krátkou dobu své existence se značka Vernee dokázala dostat do povědomí zákazníků jako jeden z nejlepších a nejkvalitnějších menších čínských výrobců, takže se sluší jim za snahu zatleskat. Jejich telefony až doposud byly všechny podle standardního mustru, ale to se s plánovanou novinkou změní. Připravovaný Vernee Active by totiž měl být prvním odolným telefonem od této značky.

O telefonu toho není prozatím příliš známo, takže se musíme částečně spolehnout jen na analýzu dvou vydaných fotografií. Vernee Active by mělo být odolným telefonem s tradičním vzhledem a nedočkáme se tak pogumovaného oranžového tanku jak je zvykem od ostatních výrobců. Velikostně by mělo jít o model s 5,5-palcovým displejem o neznámém rozlišení, vysokým poměrem dipleje k tělu telefonu a podle obrázků také 2.5D zakřiveným sklem na okrajích.

Rám telefonu a rohy by měly být výrazně zpevněny a USB port bude v provedení s krytkou. Takže se s úspěchem dá předpokládat, že telefon bude voděodolný, prachu-odolný a pádu-odolný, nejspíše i  nutnou certifikací IP68. Co se týče použitého hardwaru, tak byl prozatím potvrzen pouze osmi-jádrový procesor Helio P25, zbytek je ponechán na naší imaginaci.

Vernee se evidentně snaží poslat do oběhu odolný telefon, který na první pohled nebude „odolně“ vypadat a mají za lubem ho vybavit i poměrně slušným hardwarem, tedy alespoň my jsme o tom přesvědčeni. Ale musíme si hlavně počkat ještě na zveřejnění dalších detailů, zejména pak ceny a přesného data vydání.