OnePlus 5 je bez debat jedním z nejlepších telefonů na trhu a stále se ještě drží na čele žebříčku výkonů Androidích telefonů v Antutu. Za ty peníze v podstatě nic lepšího na trhu neseženete a osobně neznám jediného nespokojeného majitele tohoto přístroje. Nic však není v životě dokonalé a i OP5 se potýkal hned po vydaní s jedním kontroverzním problémem.

Některé z kusů totiž trpěly takzvaným „želé“ efektem při scrollování obsahu na obrazovce, což mohlo na mnohé působit značně rušivě. Problém byl způsoben nešťastným řešením ze strany výrobce, kvůli úspoře místa pro nový modul duálního fotoaparátu byl displej samotný namontován vzhůru nohama a jeho „otočení“ pro pohled uživatele byla nutná softwarová úprava kernelu telefonu. Pro pořádek dodám, že se opravdu nejednalo o masivně rozšířený problém a nesetkal jsem se s ním osobně ani u mého kusu ani u ostatních co mi prošly rukama. Každopádně existoval a vědělo se o něm.

U nového OnePlus 5T by však už „želé“ efekt neměl být u žádného z telefonů, protože se ho s nějvětší pravděpodobností podařilo vymýtit hned v zárodku. Kolegové z XDA se dostali ke zdrojovému kódu kernelu OP5T a nepodařilo se jim v něm najít podobné instrukce k převrácení displeje jako u OP5. Logickým závěrem pak tedy je, že se OnePlus podařilo vyřešit místo pro modul fotoaparátu a v novém modelu je tak displej správně jak má být hned z výroby.

Samozřejmě je ještě brzy tento fakt definitivně potvrdit, než někdo nový OnePlus 5T rozebere a zkontroluje, ale chlapci z XDA mají většinou pravdu. Jak jste na tom vy, setkali jste se osobně s „želé“ efektem u OP5 ?