Ne, že by čínský mobilní trh měl o výrobce zrovna nouzi a střízlivým pohledem osobně nechápu jak se jich i na tak obřím trhu může uživit tolik, ale to samozřejmě nebrání vzniku a pokusům dalších. Dnes pro vás máme malé teaser video nově vzniklé značky KOOLNEE a jejich připravovaného telefonu KOOLNEE K1. Netuším kam na ty názvy v Číně chodí, ale po AllCall už asi nepřekvapí nic.

Z vida to vypadá, že by „Kůlník K1“ (od slova kůlna) měl nabídnout opravdu pohledný design s takovým malým průřezem momentálně populárních trendů. Takže si můžeme odškrtnout jak tenké rámečky, protažený poměr stran 18:9, duální zadní fotoaparát se čtečkou otisků prstů těsně pod ním, lesklá zakřivená záda s Lumia efektem na kterých budou krásně vidět otisky prstů a spoustu dalších vymožeností.

Telefon by měl mít velký 6-palcový displej s FullHD+ rozlišením a výrobci se zapřísahají, že dostane do vínku i výkonný hardware s octa-core procesorem taktovaným na 1.5 GHz, 4 GB RAM  a 64 GB vnitřní paměti. No uvidíme, malou nadějí je určitě i fakt, že podle všeho by za značkou KOOLNEE mělo stát několik dlouholetých expertů na výrobu telefonů migrujících od jiných značek.

Počkejme na podrobnější informace a hlavně pak samozřejmě na cenu, která je u menších značek většinou hlavním faktorem potenciálního úspěchu. Pro více informací se můžete podívat na oficiální stránky KOOLNEE, ale polovina odkazů jim ještě stále nefunguje a klik přímo na K1 vás optimisticky nasměruje přímo na domovskou stránku Aliexpressu. Ale aspoň si můžete zasoutěžit o tři kusy telefonu.